Początki działalności Firmy Kamag Tech sięgają 2009 roku. Od początku działania główną domeną firmy było projektowanie , produkcja, modernizacje maszyn i części maszyn w wykonaniach nietypowych – prototypów, jak również produkcja różnego rodzaju sprzęgieł i układów łożyskowych. W 2018 roku została powołana spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

Obecnie firma oferuje między innymi wysokiej klasy wentylatory przemysłowe (promieniowe, osiowe, kanałowe, lutniowe, suszarnicze), znajdujące zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu między innymi w energetyce, górnictwie, hutnictwie, przemyśle przetwórczym, zakładach przerobu drewna i innych zakładach produkcyjnych.

Ponadto zajmujemy się projektowaniem i produkcją osprzętu do wentylatorów wg wymagań klienta takich jak: klapy odcinające, osiowe aparaty regulacyjne o małej histerezie regulacji, agregaty chłodzące glikolowe, agregaty chłodząco-smarne hydrauliczne, systemy monitoringu pracy wentylatorów.

- projektowaniem i produkcją sprzęgieł, ułożyskowań i innych elementów przeniesienia napędu maszyn głównie do wentylatorów, pomp, przenośników.

- doradztwem technicznym w zakresie modernizacji wentylatorów , diagnostyką maszyn wirujących, wyważaniem dynamicznym wirników w łożyskach własnych, pomiarami przepływowymi.

-wykonawstwem odtworzeniowym nietypowych części maszyn (odlewy, obróbka mechaniczna, konstrukcje spawane)

-handlem silnikami elektrycznymi w nietypowych konfiguracjach wykonań (wielobiegowe z izolowanymi łożyskami, z chłodzeniem obcym, na nietypowe napięcia zasilania) , handlem przekładniami i wszelkiego rodzaju sprzęgłami do maszyn i urządzeń.

Dysponujemy wiedzą , zasobami specjalistów dla których praca w branży to pasja, oraz technologią produkcyjną pozwalającą na realizację zróżnicowanych projektów. Współpracujemy ze sprawdzonymi podwykonawcami i kooperantami. Chętnie podejmujemy się wyzwań nieszablonowych i takich które dla innych stanowią barierę nie do przejścia.